TAKVIYELERI GERI DOLDURMA: İNşAAT DEMIRI PAS SöKüCü OK-151 KULLANıM KıLAVUZU

Takviyeleri Geri Doldurma: İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151 Kullanım Kılavuzu

Takviyeleri Geri Doldurma: İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151 Kullanım Kılavuzu

Blog Article

İnşaatın kalbinde gizli bir savaşçı yatıyor: yapım demiri, beton binaları ferlendiren çelik çubuklar. Ancak bu şampiyonların birlikte şiddetli bir hasımı var: Pas. Korkmayın beton cengâverlar! Özkimsan Endüstri Kimyasalları cephaneliğinizde güçlü bir silah sunuyor: İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151. Bu kapsamlı kılavuz, OK-151'in dünyasını uzun inceleyerek icraatını, emniyet hususlarını ve yapım demiri üzerinde yakıcı pas giderme ciğerin şayeste adımları mesafeştırıyor.

Antagonistınızı Anlamak: İnşaat Demiri Pas Tehdidi

Demirin oksidasyonu olan pas, inşaat demirini zayıflatarak betonun yapısal bütünlüğünü tehlikeye atar. Pas gidermenin münasebet bu kadar önemli olduğu aşağıda açıklanmıştır:

Azalan Gaile Taşıma Kapasitesi: Pas, yapım demirini tükettikçe, strese dayanma yeteneği azalır ve potansiyel olarak çatlaklara ve strüktürel arızalara tarz açar.
Bandajlanmanın Bozulması: Pas, inşaat demiri ile beton arasındaki bağı bozarak konstrüktif stabiliteyi daha da tehlikeye atar.
Parçalanma: Pas, betonun çatlamasına ve pul pul dökülmesine niçin olarak yapım demirinin elan fazla bozulmaya sunulan kalmasına sebep olur.
OK-151: İnşaat Demiri Restorasyonunda Müttefikiniz

OK-151, yapım demirindeki pasla uğraş eylemek bağırsakin özel olarak tasarlanmış yoğunlaştırılmış bir pas sökücüdür. Özkimsan'ın ürün hakkında olgun verirken Güvenlik Vukuf Formuna (SDS) kellevurmanın dirimsel örutubet taşımış olduğunı unutmamak gerekir. SDS, OK-151'in kimyevi daşimi, potansiyel tehlikeler ve emin kullanma prosedürleri üzerine kapsamlı inceliklar sunar. SDS üste OK-151'in belirli inşaat demiri türlerinde veya belli çaşama koşullarında kullanılmasına ilişikli sınırlamaları da belirtecektir.

Savaşa Hazırlanmak: Kullanımdan Önce Uyanıklık Edilmesi Müstelzim Omurga Hususlar

OK-151'i kullanmadan önce lazım aletlere malik başüstüneğunuzdan emniyetli olun ve emniyetliğe öncelik verin:

Önce Asayiş: OK-151 muhtemelen ötümsüz kimyasallar bâtınerir. Her hin eldiven, gözlük, dayalı kimyasallara iyi solunum takımı ve koruyucu kıyafet kabilinden müsait Kişisel Koruyucu Ekipman (KKD) kullanın.
Çhileışma Düzı: Dumana verilen kalmayı en aza indirmek için hayırlı havalandırılan bir alan seçin. Mümkünse kemiksiz havada çkızılışmak idealdir.
Proje İhtiyaçları: Açıkta artan inşaat demiri misilına ve pasın ciddiyetine rabıtlı olarak, anif fırçalar, hafriyatyıcılar, silme bezleri, OK-151 çözeltisi ciğerin kaplar (seyreltilmiş bir form kullanılıyorsa) ve bir deniz kaynağı üzere ek kayıtlara ihtiyacınız olabilir. durulama karınin.
Test (İsteğe Bağlı): OK-151'i, özellikle kadim gestaltlar muhtevain beton yüzey üzerindeki etkinliğini ve potansiyel etkisini gitmek amacıyla inşaat demirinin ufak tefek, göze çarpmayan bir sahaında İnşaat demiri pas sökücü OK-151 kullanımı sınav etmeyi düşünün.
Tabancaınızı Seçmek: Tatbik Yöntemleri

OK-151, uygulamasında çok yönlülük sunarak çeşitli senaryolarda inşaat demiri üzerindeki pasla savaş etmenize imkân tanır:

Doğrudan Tatbikat: Ağır konsantre pas birikintileri dâhilin, dik bir fırça kullanarak OK-151'i vasıtasız yapım demiri üzerine uygulayın. Bu yaklaşım açıktaki inşaat demiri bölümleri ciğerin uygundur.
Seyreltme: Henüz geniş alanlar veya elan azca şiddetli pas bağırsakin, OK-151 üreticinin talimatlarına için sutaş ile seyreltilebilir. Bu seyreltilmiş çözelti, büyük oranda inşaat demiri üzerine veya beton elemanların bâtınine gömüldüğünde daha yerinde istila elde etmek ciğerin bir fırça veya püskürtücü ile uygulanabilir.
İnşaat Demiri Pası Tasfiye Sanatı: Girişim Aşama Kılavuz

İnşaat demirinde OK-151 yürekin genel müracaat sürecinin bir dökümü:

Tedbir: Çhileışma yerını temizleyin, isabetli havalandırmayı sağlayın ve çevredeki alanları damla bezler yahut plastik örtü kullanarak olası sıçramalardan koruyun.
OK-151'i uygulayın: Pasın şiddetine ve erişilebilirliğine gereğince tercih ettiğiniz tatbikat yöntemini (aracısız yahut seyreltilmiş) seçin.
Reaksiyon Süresi: OK-151 çözümünün, üreticinin talimatlarında belirtilen önerilen müddet süresince sihrini göstermesine icazet verin. Reaksiyon süresi çözeltinin konsantrasyonuna ve pas tabakasının sözınlığına bandajlı olarak değişlemebilir.
Karıştırma (İsteğe bandajlı): İnatçı pas bâtınin, berk bir fırça kullanarak yüzeyi sıkıntısızçe çalkalayın, böylelikle pas parçşiddetliklarının parmuhtelisıp gevşemesine yardımcı olun.
Tasfiye: Pas gevşediğinde, pas parçbiberliklarını çıkarmak derunin fırça yahut hafriyatyıcı kullanın. Kaba doymuş alanlar için bu kademı tekrarlamanız gerekebilir.
Durulama (İsteğe Bağlamlı): Betona gömülü inşaat demiri midein veya seyreltilmiş bir çözelti kullanıldığında, artan lafıntıları bertaraf etmek dâhilin çevredeki beton yüzeyinin ak pak suyla durulanması mukteza kabil. İnşaat demirinin ve çevresindeki betonun tamamen kurumasını bekleyin.
Temizlemenin Ötesinde: Tamir ve Korumaya İlişgaraz Hususlar

Yorum: Pası temizledikten sonra inşaat demirinin durumunu değerlendirin. İnşaat demirinde önemli ölçübile çukurlaşma veya önemli ölçüde çap kaybı görülüyorsa, bileğmeslektirilmesi gerekebilir.

Report this page